Vystřihovánky pro děti aneb ideální kreativní zábava na chladné dny

V dnešním článku vám přinášíme kreativní zábavu, která je ideální na chladná odpoledne s dětmi doma. Zaručujeme, že s trochou pomoci dospělého a radosti z práce je dokáže vytvořit každý malý umělec. Naše vystřihovánky jsou jako vždy ke stažení zdarma a naleznete je ke konci článku.

Tato kolekce obsahuje tři roztomilá zvířátka – veverku, medvěda a kočku. Všechny postavičky mají podobný kreslený styl, což znamená, že je můžete využít nejen jako samostatné postavičky, ale také jako součást větších „uměleckých děl“. Můžete například z papírů a špejlí vytvořit lesík s malou chaloupkou, kde budou zvířátka bydlet. Fantazii se meze nekladou.

Co budete potřebovat?

  1. Tiskárna: Ideálně barevnou, ale černobílá tiskárna také poslouží.  Děti si pak mohou vybarvit zvířátka samy.
  2. Lepidlo: Ideálně lepidlo v tyčince pro jednodušší lepení.
  3. Nůžky: Menší, pro vystřihování detailů jako jsou ouška.
  4. Dobrá nálada a pohodová atmosféra: Důležité je nezapomenout na radost a tvořivou atmosféru při práci na vystřihovánkách!:)

Nechte děti ideálně pracovat s nůžkami a lepidlem co nejvíce samostatně. Posiluje to jejich manuální dovednosti. Určitě ale bude potřeba dětem pomoci při ohýbání rohů (ideálně použijte pravítko), zejména pokud jsou menší.

Vystřihovánky pro děti ke stažení zdarma

Vystřihovánka medvěd

Vystřihovánky pro děti ke stažení

Vystřihovánka medvěd je v plném rozlišení ke stažení zde.

Vystřihovánka veverka

Vystřihovánky pro děti ke stažení

Vystřihovánka veverka je v plném rozlišení ke stažení zde.

Vystřihovánka kočka

Vystřihovánky pro děti ke stažení

Vystřihovánka veverka je v plném rozlišení ke stažení zde.

O autorovi

Učitelka 1. stupně základní školy (AJ, M) | Web | Články

Jsem maminka dvou rošťáků, učitelka anglického jazyka a matematiky na prvním stupni ZŠ a v neposlední řadě také oddílová vedoucí na letním táboře. Práce s dětmi je zkrátka moje celoživotní poslání. Proto jsem se na mateřské dovolené rozhodla psát tento blog.