Zábavné a moderní hry pro děti do auta, které zpříjemní každou cestu

V dnešním článku se zaměříme na hry do auta pro děti, které je nejen zabaví při delších přesunech, ale také je naučí vnímat okolní svět. Možná už někteří z váš tuší, že mluvíme o obrázkovém (automobilovém) bingu, které je velmi populární kratochvílí v zahraničí, zejména pak v západních zemích.

Jak se hraje?

Pravidla jsou naprosto jednoduchá. Ještě než nasednete do automobilu, tak vytisknete jednu z našich bingo karet (které najdete níže v článku) a připravíte si tužky. Když dítě uvidí z okénka něco, co odpovídá jednomu z obrázků na kartě, zvolá název tohoto objektu/věci. Dospělý pak ověří, zda je to pravda, a dítě si může daný obrázek odškrtnout na kartě.

Co je cílem?

Existují tři způsoby, jak hrát tuto hru do auta s dětmi. Seřadili jsme je od nejlehčí po nejtěžší :

  1. Varianta 1: Získat alespoň polovinu odškrtnutých obrázků.
  2. Varianta 2: Spojit tři strany v bingo kartě pomocí odškrtnutých obrázků.
  3. Varianta 3: Dítě vyhrává pouze tehdy, pokud máte všechny obrázky odškrtnuté.

O co se hraje?

Máme odzkoušeno, že největšího dětského zapálení dosáhnete tehdy, pokud se hraje se o nějakou odměnu. Například malé bonbonky, sušenka nebo lízátko. Přidání cíle totiž zvyšuje motivaci dětí, což hru dělá ještě více zábavnou.

Hry do auta pro děti ke stažení

Připravili jsme pro vás dvě varianty her pro děti do auta. Jedná se o jednodušší variantu vhodnou pro menší děti a těžší variantu pro pokročilé hledače.

Bingo do auta (jednoduchá varianta)

hry do auta pro děti

 

Tuto dětskou hru do auta si můžete stáhnout a vytisknout v plné kvalitě zde.

Bingo do auta (těžší varianta)

hry do auta pro děti

Tuto dětskou hru do auta si můžete stáhnout a vytisknout v plné kvalitě zde.

Největší úspěch? Hrajte SOUTĚŽNÍ variantu

Pokud chcete dosáhnout maximální zábavy, zkuste hrát soutěžní variantu s více účastníky. Každý hráč má svou vlastní bingo kartu a pokud někdo jako první najde daný objekt, může si ho odškrtnout. Ostatní hráči už ale nesmí ukázat na stejný objekt. Kdo první splní cíl, ten vyhrál. POZOR! Soutěžní varianta není nejvhodnější pro menší děti, zejména ty předškolní.

O autorovi

Učitelka 1. stupně základní školy (AJ, M) | Web | Články

Jsem maminka dvou rošťáků, učitelka anglického jazyka a matematiky na prvním stupni ZŠ a v neposlední řadě také oddílová vedoucí na letním táboře. Práce s dětmi je zkrátka moje celoživotní poslání. Proto jsem se na mateřské dovolené rozhodla psát tento blog.