Připravili jsme pro děti bojovku. Stáhněte si jí zdarma a udělejte dětem skvělé odpoledne

Bojovka pro deti zdarma – ver2V dnešním článku máme něco naprosto speciálního. Připravili jsme pro vás kompletní venkovní bojovku pro děti, kterou si můžete stáhnout zdarma. Tématem je LES ZVÍŘÁTEK a uděláte s ní radost všem malým dobrodruhům. 

Pro koho je bojovka vhodná?

Tato bojovka je vhodná pro různé věkové skupiny a typy účastníků. Naše doporučení je takové:

 • Předškoláci s doprovodem: Pro nejmladší děti je ideální účast v bojovce s doprovodem rodičů nebo jiných dospělých, kteří jim mohou poskytnout podporu a bezpečí během dobrodružství v přírodě.
 • Školáci do druhé třídy s doprovodem či ve větších skupinách: Do druhé třídy je bojovka vhodná, buď s doprovodem dospělých, nebo ve větších skupinách.
 • Školáci kolem třetí třídy a starší i samostatně: Starší školáci, kolem třetí třídy a dále, se mohou účastnit bojovky i samostatně. Mají již dostatečné dovednosti a schopnosti, aby nepotřebovali asistenci dospělých.

Příprava bojovky

Příprava bojovky je naprosto klíčová k zajištění plynulého a zábavného průběhu akce. Co je potřeba udělat:

 1. Příprava materiálů: Vytiskněte si potřebné materiály, včetně úkolů, úvodního a závěrečného textu. Všechny materiály jsou zdarma k dispozici na odkazu uvedeném v následující kapitole.
 2. Vytyčení cesty: Z krepového papíru vystříhejte dostatečné množství fáborků (= delší proužky), které budete zavěšovat na stromy či keře. Je důležité, aby délka trasy odpovídala věku dětí. Tzn. aby pro ně byla dostatečně výzvou, ale zároveň proveditelná.
 3. Rozvěšení úkolů: Po celé délce cesty rovnoměrně rozvěste pět úkolů.
 4. Umístění textů: Na začátek cesty umístěte úvodní text a na její konec umístěte konečný text. Tyto texty vtáhnou děti do děje.
 5. Příprava odměny: Zakupte menší odměnu, například lízátko nebo malé bonbonky. Tuto odměnu zakopete na konci cesty jako motivaci pro děti, aby dokončily celou bojovku (viz. závěrečný text).

Co mají mít děti sebou?

Děti by měly mít s sebou psací potřeby, jako je tužka a papír, které budou potřebovat k řešení úkolů . Důležité je také mít s sebou dostatečné množství pití a pevné boty.

Bojovka pro děti ke stažení zdarma

Všechny materiály pro tuto bojovku (úvodní text, závěrečný text, úkoly) jsou ke stažení zdarma na následujícím odkazu v PDF. Ve zbytku článku si rozeberme jednotlivé úkoly.

Úvodní text

Úvodní text má za cíl vtáhnout děti do děje. Ideálně ihned k němu přivažte první fáborek, aby děti věděli kam se mají vydat.
bojovka pro děti ke stažení zdarma

Úkol 1  – Opičky Muko a Kuko

V tomto úkolu mohou děti najít až deset rozdílů mezi obrázky. Stačí však aby jich našli pět a mohou jít dál. Pro každou soutěžní skupinku či jednotlivce vytiskněte úkol jednou.

bojovka pro děti ke stažení zdarma

Úkol 2 – Veverka Zuzka

Cílem úkolu s veverkou Zuzkou je spojit stíny s postavičkou veverky. Opět je dobré pro každou soutěžní skupinku či jednotlivce vytisknout úkol.

bojovka pro děti ke stažení zdarma

Úkol 3 – Slepička Amálka

U úkolu se slepičkou Amálkou budete potřebovat rozmístit malá kuřátka (pro každou skupinku tři) v okolí několika metrů. Ideálně tak, aby je nevzal vítr. Kuřátka samozřejmě najdete ke stažení také v tiskových materiálech.

bojovka pro děti ke stažení zdarma

Úkol 4 – Pejsek Hafík

Zde budou muset projít děti jednoduchým labyrintem.

Úkol 5 – Chobotnice Saša

V pátém úkolu budou děti muset dokreslit chobotnici pomocí teček s čísly. Pokud děti neumějí počítat, tak pomůže dospělák.

bojovka pro děti ke stažení zdarma

Závěrečný text

Někde v okolí závěrečného textu zakopejte malou odměnu. Na to místo umístěte kříž (buď z papíru nebo klacků).

bojovka pro děti ke stažení zdarma

Materiály ke stažení

Proč bychom měli dělat bojovky pro děti?

Důvodů je hned několik, ale některé musíme vyzdvihnout. Například:

 • Zážitek a dobrodružství: Bojovky pro děti představují jedny z prvních opravdových dobrodružství, které poskytují nezapomenutelné zážitky .
 • Poznávání krajiny: Děti můžete na bojovce „protáhnout“ lesy, loukami, poli a nevědomky je tak seznamujete s různými druhy krajiny.
 • Společné řešení úkolů: Během bojovek děti mohou spolupracovat ve skupince a řešit úkoly v týmu. To podporuje komunikačních dovednosti a týmové řešení problémů.
 • Posilování samostatnosti: Bojovky dávají dětem příležitost řešit situace a úkoly samostatně nebo s minimální pomocí dospělých, což posiluje také jejich sebevědomí.

O autorovi

Učitelka 1. stupně základní školy (AJ, M) | Web | Články

Jsem maminka dvou rošťáků, učitelka anglického jazyka a matematiky na prvním stupni ZŠ a v neposlední řadě také oddílová vedoucí na letním táboře. Práce s dětmi je zkrátka moje celoživotní poslání. Proto jsem se na mateřské dovolené rozhodla psát tento blog.