Animované pohádky pro děti 3 roky

Každá maminka (a samozřejmě každý tatínek) tříletého dítěte určitě zná potřebu najít alespoň malý moment sám pro sebe. Chvilku kdy může odpočinout a načerpat novou energii na další společné rodinné chvilky. Nebo třeba jen zvládnout v kliku nějaké domácí práce. V takových chvílích se animované pohádky a seriály stávají výborným prostředkem. Ale jak najít ten pravý animovaný seriál, který zaujme takto staré děti?

Náš výběr se opírá o naše vlastní zkušenosti a doporučení blízkých, kteří mají děti ve věku tří let. Hledáme nejen krátké animované díly s českým dabingem, které můžete shlédnout online zdarma nebo na, v česku dostupných, streamovacích platformách jako je HBO, Netflix, SkyShowtime nebo Disney.

Pokud jste nenašli pohádku, která by vás zaujala, tak se zkuste podívat na naše doporučení pro dvouleté a čtyřleté děti. Mnoho seriálů se totiž hodí jak pro tříleté děti, tak pro mladší i starší diváky:

Tři koťata

Seriál s velmi krátkými díly a s českým dabingem je dostupný na Netflixu. Přináší příběh Sůši, Pudinka a malé Žužu. S jejich nevyčerpatelnou energií a kreativitou jsou koťata vždy připravena na dobrodružství. Jejich fantastické nápady a vtipné situace představují ideální zábavu pro malé diváky.

Animované pohádky pro děti 3 roky
© STS

Korálový tábor: Spongebob na dně mládí

Korálový tábor je dostupný v českém jazyce na SkyShowtime. Představuje léto malého táborníka SpongeBoba a jeho přátel. Ty chytají medúzy a plavou v jezeře Fujbláťák. S humorem a kouzlem podmořského světa je tábor v Korálovém lese nezapomenutelným dobrodružstvím.

Animované pohádky pro děti 3 roky
© CBS All Access

Máša a medvěd

Dostupné online s českým dabingem na HBO Max, vypráví příběh medvěda a nezbedné holčičky Máši, které společně prožívají pohodový život v lese plný překvapení a dobrodružství.

Animované pohádky pro děti 3 roky
© Animaccord Animation Studio

Jednorožec z moře

Sleduje příběh neposedného narvala Kelpa,, který objeví, že je ve skutečnosti jednorožcem. Tato pohádka odkrývá svět fantazie, překvapení a je dostupná s českým dabingem na Netflixu.

Animované pohádky pro děti 3 roky
© Netflix

Maxipes fík

Tradiční český večerníček vypráví příběh Fíka, psa, který rychle roste a získává schopnost mluvit. Jeho dobrodružství jsou plná humorných situací a příjemných překvapení. Dostupné online s českým dabingem na YouTube.

© Česká televize

Velká šou žraločátka

Tento seriál dostupný na SkyShowtime přináší příběh mladého žraločátka, které se učí životní dovednosti od svých rodičů v prostředí oceánu. Pohádka je plná písniček, vzrušení a poučení.

Animované pohádky pro děti 3 roky
© Nickelodeon

 

Pevně doufáme, že tento krátký přehled animovaných seriálů nabídne rodičům zajímavé možnosti, jak na chvilku zabavit své dítko. Každý z těchto seriálů přináší něco jedinečného a zábavného. Je jen na vás najít tu správnou pohádku pro své děti.

O autorovi

Učitelka 1. stupně základní školy (AJ, M) | Web | Články

Jsem maminka dvou rošťáků, učitelka anglického jazyka a matematiky na prvním stupni ZŠ a v neposlední řadě také oddílová vedoucí na letním táboře. Práce s dětmi je zkrátka moje celoživotní poslání. Proto jsem se na mateřské dovolené rozhodla psát tento blog.