Animované pohádky pro děti 2 roky

Každý rodič zná tu potřebu najít alespoň krátký moment pro sebe, kdy si může odpočinout nebo zvládnout nějakou domácí činnost. V takových chvílích se animované pohádky stávají výborným prostředkem, jak zabavit malé děti. Ale jak najít ten správný animovaný seriál, který zaujme a bude vhodný pro dítě ve věku 2 let?

Náš výběr se opírá o zkušenosti naší redakce a vychází z hlediska, co je pro nejmenší diváky nejlepší. Hledáme nejen krátké díly s jednoduchou animací, ale také upřednostňujeme český dabing a legální dostupnost seriálů, což je pro rodiče důležité.

Pokud jste nenašli pohádku, která by vás zaujala, tak se zkuste podívat na naše doporučení pro tříleté a čtyřleté děti. Mnoho seriálů se totiž hodí jak pro dvouleté děti, tak pro i starší diváky:

Bing

Bing je britský animovaný seriál pro děti, který najdete v češtině na YouTube. Každý díl je přibližně 15 minut dlouhý a sleduje dobrodružství malého králíčka Binga ve světě plném nových objevů. Spolu se svým vychovatelem Flopem se učí řešit běžné situace. Pomalá a jednoduchá animace je přizpůsobena potřebám nejmladších diváků.

O krtkovi

Dalším příjemným seriálem na YouTube v českém jazyce je „O krtkovi“. Délka většiny epizod se pohybuje okolo 10 minut, ale existují i speciální díly s poloviční délkou. Krtkův svět, kde prožívá dobrodružství se svými zvířecími kamarády, okouzlí i ty nejmenší diváky.

Cocomelon: U nás v ulici

Cocomelon: U nás v ulici je k dispozici na Netflixu v českém jazyce. Každá epizoda trvá přibližně 25 minut a přináší jednoduché, dobrodružné příběhy postav z populární série Cocomelon, vše podkreslené písničkami.

Pejsek Bluey

Pro rodiče s předplatným Disney Plus je k dispozici seriál Pejsek Bluey. Každá epizoda má zhruba 7 minut. Modrá šestiletá fenka Bluey prostřednictvím her a běžných aktivit rozvíjí svou představivost a schopnost řešit různé situace.

Little Baby Bum: Muzička

Další nabídkou na Netflixu v českém jazyce je „Little: Baby Bum: Music time“ neboli Muzička, školka plná zábavy a dobrodružství pro nejmenší děti. Epizody mají zhruba 25 minut a slibují spoustu zábavy.

Tlapková patrola

Seriál Tlapková patrola je k dispozici na SkyShowtime v českém jazyce. Každý díl obsahuje dva příběhy a trvá kolem 20 minut. Ryder a jeho psí smečka se vydávají na dobrodružství, aby ochránili pobřežní městečko před různými nebezpečími.

Doufáme, že náš seznam animovaných seriálů poskytl vám rodičům užitečný náhled na dostupné možnosti pro vaše nejmenší. Věříme, že mezi těmito vybranými pohádkami najdete to pravé pro své děti. Každý z těchto seriálů nabízí něco jedinečného a věříme, že přinesou radost a zábavu malým divákům.