Animované pohádky pro děti 4 roky

Rodiče čtyřletých dětí nejlépe vědí, že najít alespoň pár chvil klidu může být velmi obtížné. Představte si situaci, kdy musíte zamíchat omáčku, pověsit prádlo a zároveň vyměnit vašemu mazlíčkovi vodu. Přesně v těchto chvílích jsou animované pohádky a seriály pro děti skvělým pomocníkem. Jak ale najít ten pravý seriál, který zaujme a bude vhodný pro tento věk?

Naše doporučení vychází ze zkušeností lidí v našem okolí, kteří mají děti ve věku čtyř let. Hledáme spíše krátké animované pohádky s maximální délkou dílu do 40 minut, dáváme přednost českému dabingu a samozřejmě hledíme i na legální dostupnost v České republice. Záměrně jsme vynechali většinu českých večerníčků a pětiminutové kreslené skeče.

Je možné, že v seznamu níže zrovna nenaleznete pohádku, která by vaše dítě dostatečně zaujala. Zkuste se v tom případě podívat na naše doporučení pro dvouleté a tříleté děti. Mnoho seriálů se totiž hodí jak pro čtyřleté děti, tak pro i mladší diváky a jelikož jsme se rozhodli v našich seznamech neopakovat, tak zde nejsou vypsány.

Prasátko Peppa

Peppa je roztomilé růžové prasátko, které bydlí se svou maminkou, tatínkem a bratříčkem Tomíkem v domku na kopci. Tento seriál si v současné době můžete pustit na HBO Max v češtině (pozor, jen tři vybrané série) nebo na Netflixu v angličtině. Peppa ráda tráví čas s přáteli, zkoumá svět kolem sebe, má ráda čokoládu a bláto. Každý díl má do deseti minut a občas se u něj zasmějí i dospělí.

Animované pohádky pro děti 4 roky
© Allspark

Dora Průzkumnice

Dora je interaktivní animovaný seriál, který si pustíte v češtině na SkyShowtime. Sedmiletá Dora a její kamarádi, jako je opička Botička, vás v každém díle zvou do jiného dobrodružného světa. Zde se děti aktivně zapojují do příběhu, podobně jako při dobrodružství v počítačových hrách. Jednou tak můžete společně s Dorou jít do ledového království, jindy zase navštívit zemi trollů. Zajímavé na tomto seriálu je to, že Dora používá k plnění úkolů i jednoduchá anglická slovíčka, která si děti snadno zapamatují.

Animované pohádky pro děti 4 roky
© Nickelodeon Network

Tlapková patrola

Tlapková patrola je další dobrodružný seriál, který naleznete na SkyShowtime v češtině (seriál je zde kompletní). Představuje odvážného kluka Rydera a jeho psí smečku v čele s policistou Chasem, kteří chrání městečko Adventure Bay před jakýmkoliv nebezpečím. Výborný animovaný seriál pro všechny mladé milovníky a milovnice psů.

Tlapková patrola
© Nickelodeon Network

Mickeyho Klubík

Disney+ má nyní v nabídce Mickeyho Klubík v češtině. Mickey a jeho přátelé jako kačer Donald, pes Goofy či krásná Minne zvou v každém díle děti na interaktivní dobrodružství plné zábavy. Jednotlivé příběhy obsahují mnoho úkolů, které mohou děti luštit zároveň s myšákem Mickeym.

Animované pohádky pro děti 4 roky

© Walt Disney Television Animation

Příběhy Včelích Medvídků

Příběhy Včelích Medvídků, jsou jediným Večerníčkem v tomto seznamu, který jsme prostě nemohli nezahrnout. Naleznete jej kompletně na YouTube a samozřejmě v originálním znění. Krátké příběhy jsou plné humoru a napínavého dobrodružství dvou malých včelích medvídků, Čmeldy a Brumdy, a jejich přátel.

Animované pohádky pro děti 4 roky
© Ceska Televize

Včelka Mája

Nová Včelka Mája z roku 2012 je k dispozici kompletní na Netflixu, a to s českým dabingem. Příběhově se moc neliší od klasické Včelky Máji, kterou známe z našeho mládí. Jde zkrátka o dobrodružství jedné zlobivé včelky, která objevuje krásu přírody a nachází nové kamarády z říše hmyzu. Tuto verzi jsme vybrali z důvodu modernější animace a jednodušších příběhů.

Animované pohádky pro děti 4 roky
© ZDF

Věříme, že vám tento výběr animovaných seriálů nabídne určité možnosti, jak na chvilku zabavit vaše nejmilejší. Každý z těchto seriálů přináší něco jedinečného. Některé jsou vtipné, jiné jsou zase více interaktivní či poučné. Je jen na vás najít tu správnou kombinaci pro vaše děti.

O autorovi

Učitelka 1. stupně základní školy (AJ, M) | Web | Články

Jsem maminka dvou rošťáků, učitelka anglického jazyka a matematiky na prvním stupni ZŠ a v neposlední řadě také oddílová vedoucí na letním táboře. Práce s dětmi je zkrátka moje celoživotní poslání. Proto jsem se na mateřské dovolené rozhodla psát tento blog.