Potřebujete pomoci s napsáním omluvenky do školy? Použijte naše vzory.

Určitě jste již několikrát byli v situaci, kdy vaše dítě nemůže navštívit školu z důvodu nemoci, rodinných záležitostí nebo jiných neplánovaných událostí. Ať už jde o nepřítomnost na několik hodin nebo delší dobu, formální a zdvořilá omluva může udržet dobré vztahy s učiteli a prokazuje úctu ke školnímu prostředí.

V tomto článku jsme pro vás připravili čtyři vzory omluvenek do školy, které můžete jednoduše vytisknout a kdykoliv použít. Konkrétně se jedná o omluvenky z vyučování na několik hodin, jeden celý den, omluvenku z důvodu nemoci a z rodinných důvodů. Stačí si vybrat ten, který nejlépe odpovídá konkrétní situaci vašeho dítěte.

Proč si dát na omluvence záležet?

Omluvenky samozřejmě nejsou jen formální povinností. Jsou to i prostředky komunikace s učitelem vašeho dítěte. Správně zvolená forma vytváří dojem, že respektujete učitelovu práci a úsilí věnované vzdělávání vašeho potomka.

Vzory omluvenek do školy

Pokud si budete chtít vzor stáhnout, tak využijte odkaz pod obrázkem. Zamezíte tak stáhnutí komprimované verze, která je určená pouze pro web.

Omluvenky do školy z vyučování

Omluvenka do školy vzor

Dokument „Vzor omluvenky ze školy během vyučování“ si můžete v plném rozlišení stáhnout zde.

Příklad napsané omluvenky z vyučování:

Vážená paní učitelko Nováková,
omlouvám svého syna jménem Tomáš Dvořák z důvodu neodkladné návštěvy lékaře. Dítě odejde v 11:45.  Po dobu nepřítomnosti ve škole za něj přebírám veškerou zodpovědnost.
Dítě odejde: V MÉM DOPROVODU
11.3.2024 / Dvořáková

Omluvenka do školy na jeden den

omluvenka do školy na jeden den

Dokument „Omluvenka do školy na jeden den vzor“ si můžete v plném rozlišení stáhnout zde.

Příklad napsané omluvenky do školy na jeden den:

Vážená paní učitelko Nováková,
omluvte prosím mého syna jménem Tomáš Dvořák z důvodu návštěvy rehabilitace, a to konkrétně 12.3.2024.  Veškerou zameškanou látku na mou zodpovědnost doplní.
11.3.2024 / Dvořáková

Omluvenka do školy nemoc

omluvenka do školy nemoc vzor

Dokument „Omluvenka do školy nemoc vzor“ si můžete v plném rozlišení stáhnout zde.

Příklad napsané omluvenky do školy z důvodu nemoci:

Vážená paní učitelko Nováková,
omluvte prosím mého syna jménem Tomáš Dvořák z důvodu nemoci, a to v datech od 12.3.2024 do 20.3.2024.  Veškerou zameškanou látku na mou zodpovědnost doplní.
11.3.2024 / Dvořáková

Omluvenka do školy rodinné důvody

omluvenka do školy rodinné důvody vzor

Dokument „Omluvenka do školy rodinné důvody vzor“ si můžete v plném rozlišení stáhnout zde.

Příklad napsané omluvenky do školy z rodinných důvodu:

Vážená paní učitelko Nováková,
omluvte prosím mého syna jménem Tomáš Dvořák z neodkladných rodinných důvodů, a to v datech od 12.3.2024 do 20.3.2024.  Veškerou zameškanou látku na mou zodpovědnost doplní.
11.3.2024 / Dvořáková

O autorovi

Učitelka 1. stupně základní školy (AJ, M) | Web | Články

Jsem maminka dvou rošťáků, učitelka anglického jazyka a matematiky na prvním stupni ZŠ a v neposlední řadě také oddílová vedoucí na letním táboře. Práce s dětmi je zkrátka moje celoživotní poslání. Proto jsem se na mateřské dovolené rozhodla psát tento blog.