Věděli jste, že na internetu nyní naleznete spoustu krásných dětských pohádek ke stažení zdarma a naprosto legálně?

Městská knihovna v Praze, již před nějakou dobou, uvolnila široký výběr elektronických knih zdarma ke stažení. Naleznete zde nejen naučné knihy, ale i světovou a českou beletrii, a to včetně skvostných dětských pohádek. Jaké nám přijdou opravdu dobré? Na to se podíváme v dnešním článku.

Ještě než ale začneme s naším seznamem, tak se sluší říci, že většina knih neobsahuje pouze jeden formát. Městská knihovna si dala tu práci a vedle klasického PDF konvertovala knihy také do souborů s koncovkou EPUB, PDB a dalších. Stačí si tedy jen vybrat podle vaší čtečky, preferencí či mobilního telefonu.

Dětské pohádky ke stažení zdarma

Povídání o pejskovi a kočičce

Autor: Josef Čapek
Obsah: Jak pejsek s kočičkou pekli dort, jak dělali dětem Mikuláše a čerta, jak zachraňovali odhozené hračky i spoustu dalších úsměvných vyprávění, najdou děti v této, dnes již klasické, knížce.
ODKAZ KE STAŽENÍ ZDE

Broučci

Autor: Jan Karafiát
Obsah: Půvabné, mnoha generacemi oblíbené vyprávění o svatojánských broučcích, určené mladším dětem. Příběhy ze života svatojánků, kteří mají, stejně jako lidé, kladné i záporné vlastnosti.
ODKAZ KE STAŽENÍ ZDE

Zvířátka a Petrovští

Autor: Václav Říha
Obsah: Pohádka o loupežnících, kteří byli vyplašeni rohatou kozou ve chvíli, kdy si dělili lup. Díky tomu přijdou zvířátka k penězům, a můžou zachránit živobytí svého hospodáře a jeho malé dcerušky.
ODKAZ KE STAŽENÍ ZDE

Kubula a Kuba Kubikula

Autor: Václav Vančura
Obsah: Půvabná knížka o kamarádech medvědovi, medvědářovi a strašidýlku Barbuchovi, kterou nejspíše znáte z večerníčků od České televize.
ODKAZ KE STAŽENÍ ZDE

Pohádky Karla Jaromíra Erbena

Autor: Karel Jaromír Erben
Obsah: Výběr z pohádek jednoho z našich předních sběratelů lidové slovesnosti. V knize můžete najít třeba Zlatovlásku, Červenou karkulku, Tři zlaté vlasy a Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého
ODKAZ KE STAŽENÍ ZDE

O dvanácti měsíčkách

Autor: Božena Němcová
Obsah: Tradiční český pohádkový příběh O dvanácti měsíčkách patřící ke klasickému odkazu české literatury první poloviny 19. století.
ODKAZ KE STAŽENÍ ZDE

O popelce

Autor: Božena Němcová
Obsah: Krásná česká pohádka ve zpracování od Boženy Němcové.
ODKAZ KE STAŽENÍ ZDE

Alenka v říši divů

Autor: Lewis Carroll
Obsah: Alenka se králičí norou dostává do podivuhodného světa zvířat, která se chovají jako lidé, ale mluví v hádankách, nad kterými se musí Alenka i čtenáři zamýšlet.
ODKAZ KE STAŽENÍ ZDE

 

Pokud jste se mezi uvedenými pohádkami nenašli nic, co by vás nebo vaše děti zaujalo, nezoufejte. Městská knihovna v Praze disponuje rozsáhlou databází, kde můžete objevit mnoho dalších skvostných dětských knih. Přesvědčte se sami zde.

O autorovi

Učitelka 1. stupně základní školy (AJ, M) | Web | Články

Jsem maminka dvou rošťáků, učitelka anglického jazyka a matematiky na prvním stupni ZŠ a v neposlední řadě také oddílová vedoucí na letním táboře. Práce s dětmi je zkrátka moje celoživotní poslání. Proto jsem se na mateřské dovolené rozhodla psát tento blog.