Hledáte moderní hry pro děti na ven? Zkuste v zahraničí velmi oblíbené obrázkové bingo!

V dnešním článku se zaměříme na moderní hry pro děti venku, které se hodí jak do přírody, tak do města. Takové, které nejen děti pobaví, ale také je naučí vnímat okolní svět. Možná už někteří z váš tuší, že mluvíme o obrázkovém (cestovním) bingu, které je velmi populární kratochvílí v zahraničí, zejména pak v západních zemích.

Jak se hraje?

Pravidla jsou naprosto jednoduchá. Začněte tím, že si vytisknete jednu z našich bingo karet (které najdete níže v článku) a připravíte si tužky. Když dítě venku najde něco, co odpovídá jednomu z obrázků na kartě, zvolá název tohoto objektu/věci. Dospělý pak ověří, zda je to pravda, a dítě si může daný obrázek odškrtnout na kartě.

Co je cílem?

Existují tři způsoby, jak hrát bingo s dětmi venku. Seřadili jsme je od nejlehčí po nejtěžší :

  1. Varianta 1: Získat alespoň polovinu odškrtnutých obrázků.
  2. Varianta 2: Spojit tři strany v bingo kartě pomocí odškrtnutých obrázků.
  3. Varianta 3: Dítě vyhrává pouze tehdy, pokud máte všechny obrázky odškrtnuté.

O co se hraje?

Máme odzkoušeno, že největšího dětského zapálení dosáhnete tehdy, pokud se hraje se o nějakou odměnu. Například malé bonbonky, sušenka nebo lízátko. Přidání cíle totiž zvyšuje motivaci dětí, což hru dělá ještě více zábavnou.

Hry pro děti na ven ke stažení

Připravili jsme pro vás tři varianty her pro děti na ven. Jedná se o bingo do přírody (jednoduchá varianta), bingo do přírody (těžší varianta) a bingo do města. Vyberte si podle toho, jaký je věk hráče a kam ven zrovna vyrážíte.

Bingo do přírody (jednoduchá varianta)

hry pro děti na ven

Tuto dětskou hru na ven si můžete stáhnout a vytisknout v plné kvalitě zde.

Bingo do přírody (těžší varianta)

hry pro děti na ven

Tuto dětskou hru na ven si můžete stáhnout a vytisknout v plné kvalitě zde.

Bingo do města

hry pro děti na ven

Tuto dětskou hru na ven si můžete stáhnout a vytisknout v plné kvalitě zde.

Největší úspěch? Hrajte SOUTĚŽNÍ variantu

Pokud chcete dosáhnout maximální zábavy, zkuste hrát soutěžní variantu s více účastníky. Každý hráč má svou vlastní bingo kartu a pokud někdo jako první najde daný objekt, může si ho odškrtnout. Ostatní hráči už ale nesmí ukázat na stejný objekt. Kdo první splní cíl, ten vyhrál. POZOR! Soutěžní varianta není nejvhodnější pro menší děti, zejména ty předškolní.

O autorovi

Učitelka 1. stupně základní školy (AJ, M) | Web | Články

Jsem maminka dvou rošťáků, učitelka anglického jazyka a matematiky na prvním stupni ZŠ a v neposlední řadě také oddílová vedoucí na letním táboře. Práce s dětmi je zkrátka moje celoživotní poslání. Proto jsem se na mateřské dovolené rozhodla psát tento blog.