Sedm tipů, jak si užít doma perfektní den s tříletým dítětem?

Žení se venku všichni čerti? Něco na vás leze? Nebo se vám jen dnes zkrátka nechce na procházku? V tom případě jste tu správně. V dnešním článku přinášíme sedm zajímavých tipů, jak si doma užít naprosto parádní den s dítětem ve věku tří let. 

Jak tedy doma zabavit tříleté dítě?

Domácí tetovací salón

Nakupte domů jednorázová, smývatelná dětská tetování. Ty jsou nyní k dostání v papírnictvích, obchodech se smíšeným zbožím (jako je Pepco, Action nebo Kik) i v hračkářstvích za pár korun. Vyberte ty, které se nejvíce hodí k vašemu dítěti. U nás například vyhrávají takové, které svítí ve tmě. Nechte děti, pomocí houbičky a vody, udělat tetování přímo vám, babičkám nebo dědečkům. Bude to pro ně neskutečná sranda.

Připravte doma jednoduchou bojovku

I v malém bytě se dá připravit jednoduchá bojovka se dvěma nebo třemi úkoly. Například náš tříletý syn pomocí vystřižených psích stopiček pomáhal svému pejsku (plyšákovi) najít jeho oblíbenou kost. Šli jsme z dětského pokojíčku po vystřižených psích stopičkách. Vždy po pár krocích jsme narazili na jednoduchý úkol, který jsme přečetli nahlas. Takové úkoly mohou být např.

  1. Pejsek má hlad. Najděte v koupelně schované psí pamlsky (= malé barevné papírky)
  2. Pejsek rozbil obrázek své maminky. Pomozte mu jej složit (= Slepte jednoduché papírové puzzle pejska)

Na konci bojovky jsme ve skříni našli dvě čokoládové kosti. Jednu pro pejska a jednu pro pomocníka.

Vytiskněte si pracovní listy pro tříleté děti

Na internetu naleznete mnoho pracovních listů, které jsou přímo vytvořené pro tříleté děti. Většinou obsahují úkoly jako bludiště, barevné kombinace, obtahovaní atd. Zde přidáváme odkaz na listy, které jsou zdarma ke stažení přímo na našem webu. Popř. přidáváme odkaz na Pinterest, kde je jich spoustu dalších.

Postavte doma parádní bunkr

Za pomocí matrací, dek a židlí si můžete doma postavit útulný bunkr. Nechte vašeho tříleťáka vnitřek vyzdobit plyšáky, autíčky atd. Stavbu pak můžete zakončit přečtením nějak oblíbené knížky přímo v bunkru.

Jak doma zabavit dítě 3 roky

Zkuste první deskové hry

U nás se velmi osvědčila desková hra pro nejmenší, která se jmenuje Ovocný sad. Má naprosto jednoduchá pravidla a je odehraná za 5 minut. Také nás doma baví pexeso (např. pouze šest obrázků), které hrajeme „na oko“ proti sobě.

Zahrajte si doma schovávanou

Ani u schovávané není potřeba velký byt či dům. Utvořte pikolu v nějakém uzavíratelném prostoru. My třeba používáme záchod. Napočítejte do deseti a jděte hledat. Většinu času předstírejte, že nikoho nevidíte, protože děti pak hra více baví. U nás například hrajeme s tříletým synkem naopak. On piká a my se schováváme.

Jak doma zabavit dítě 3 roky

Kreativní studio

Udělejte pro babičku nebo pro dědečka speciální přáníčko za pomocí samolepek, barevných papírů, nůžek a lepidla. Pokud si troufnete přidejte k přáníčku malou vystřihovánku, jako jsem připravili zde.

Na konci tohoto článku je potřeba říci, že každé tříleté dítě je jiné. Má své vlastní zájmy a preference. Je jen na vás a vašem úsudku, které z domácích aktivit je budou nejvíce bavit. Hlavně nikoho do ničeho nenuťte. Nejdůležitější je totiž trávit společný čas s radostí,  láskou a vytvářet tak nádherné společné vzpomínky.

O autorovi

Učitelka 1. stupně základní školy (AJ, M) | Web | Články

Jsem maminka dvou rošťáků, učitelka anglického jazyka a matematiky na prvním stupni ZŠ a v neposlední řadě také oddílová vedoucí na letním táboře. Práce s dětmi je zkrátka moje celoživotní poslání. Proto jsem se na mateřské dovolené rozhodla psát tento blog.