Recenze knihy „Jak myška snědla měsíc“ od Petra Horáčka

Ihned na začátku této recenze se musím přiznat – tato knížka se u nás doma stala naprostým hitem. A není se čemu divit! Možná za to může jednoduchý, ale zábavný příběh. Možná unikátní ilustrace a originální zpracování. Pojďme se tedy podrobněji podívat na dětskou knihu od Petra Horáčka, která nese název „Jak myška snědla měsíc“.

Na začátek je důležité zmínit, že tato kniha, vydaná v roce 2020 nakladatelstvím Portál, je v současné době dostupná v mnoha knihkupectvích za cenu kolem 200 Kč (leden 2024). S třiceti stranami a pevnou vazbou, která je navíc dostatečně odolná, aby vydržela i méně opatrné zacházení malých vášnivých čtenářů.

Recenze knihy Jak myška snědla měsíc

Originální zpracování knihy

Jedním z nejvýraznějších prvků knihy je určitě originální zpracování a ručně malované ilustrace. Každá stránka má výřezy, které dělají příběh nejen poutavým, ale i interaktivním. Děti se těší, jak příběh bude dál pokračovat a s nadšením samy otáčejí stránky.

A o čem vlastně tato kniha pojednává?

Příběh sleduje malou myšku s pruhovanými ponožkami a rukavičkami, která objeví před svým domečkem kousek měsíce. Myšce se velmi líbí a navíc lahodně voní. Neudrží se a kousne si do něj. Brzy ale začne litovat, protože měsíc už nikdy nebude svítit na obloze celičký. Jak to celé dopadne? To už nechám na vás a vašich dětech. Mohu ale prozradit, že příběh není překombinovaný a je ideální i pro dvouleté děti. Na každé stránce je pouze minimálním množstvím textu a tak se knihou listuje velmi rychle.

Recenze knihy Jak myška snědla měsíc

Hodnocení knihy

Celkově hodnotím knihu „Jak myška snědla měsíc“ jako skvělý a moderní přírůstek do dětské knihovny. Petr Horáček dokázal v 30 stránkách vyprávět jednoduchý, ale zábavný příběh, který je skvěle doplněn originálním zpracováním. Pokud hledáte knížku, která dokáže zaujmout na první pohled a zároveň poskytne dětem radost ze čtení,  tak „Jak myška snědla měsíc“ je jasnou volbou. Za nás rozhodně doporučujeme všemi deseti.

O autorovi

Učitel 1. stupně základní školy (AJ, ČJ) | Články

Jsem učitelka anglického a českého jazyka na první stupni základní školy, maminka dvou rošťáků a také oddílová vedoucí na dětském táboře. Jelikož mi na mateřské dovolené chyběla práce s dětmi, tak jsem založila tento web ProDětiCokoliv.cz.