Jaká je průměrná výška dívky v 7 letech?

Sháníte informace o průměrné výšce dívky v sedmi letech? Představujeme Vám data zveřejněná americkou publikací Disabled World, která sbírá informace od roku 2017. Poslední úprava dat proběhla v říjnu roku 2023.

Průměrná výška dívky 7 let

Podle těchto dat průměrná výška dívky ve věku 7 let činí 121,1 cm.

V průběhu období mezi šestým a sedmým rokem by měly dívky ideálně narůst přibližně 5,6 cm. Následně mezi sedmým a osmým rokem průměrně přirůstají další 7,1 cm, aby dosáhly výška kolem 128,2 cm. Dalším zajímavým údajem je průměrná váha v tomto věku, která činí 22,45 kg.

TIP: Chcete vědět více o průměrné váze dívky v sedmi letech? Přečtěte si tento článek

Ideální výška nelze jednoznačně určit

Je důležité si uvědomit, že ideální výšku pro dítě není jednoduché stanovit bez dalších individuálních vyšetření a konzultace s lékařem. Vliv na výšku má celá řada faktorů, jako jsou genetické predispozice, stravovací návyky, možné alergie a další zdravotní podmínky. Pokud máte pocit, že výška konkrétního dítěte je podprůměrná nebo naopak velmi nadprůměrná, je vždy vhodné konzultovat tuto skutečnost s pediatrem.

Celkový vývoj výšky a váhy dítěte

Pokud jste zvědaví na celkový přehled vývoje vašeho dítěte v oblasti výšky a váhy, máme pro vás připravený souhrnný článek. Sledování růstu a vývoje je důležité pro každou maminku, a právě tento článek poskytuje komplexní přehled průměrných hodnot výšky a váhy dětí do 15 let věku.

 

O autorovi

Články

Jsem obrovský milovník české přírody, španělských filmů a italského jídla. V současné době mi ale největší radost dělá dcera Amálka (= na mateřské dovolené).