Hledání písničky podle textu aneb jak najít vaší oblíbenou skladbu, když si pomatujete pouze několik slov

Určitě znáte situaci, kdy se vám nebo vašemu dítěti zalíbí nějaká písnička, kterou slyšíte v nákupním centru či rádiu. Chcete si jí okamžitě stáhnout do telefonu, ale jediné co si ale pomatujete je první věta refrénu. Jak zjistit její název a interpreta? V tomto článku si ukážeme velmi jednoduchou metodu, které se říká „Vyhledávání pomocí operátoru SITE“. Bude vám na ní stačit pouze prohlížeč a zařízení s internetem.

Samozřejmě tato metoda není jediná, ale určitě se jedná o jednu z nejspolehlivějších. Nalezne většinu známých českých a zahraničních písniček.

Hledání písničky podle textu za pomocí operátu SITE

V tomto průvodci vám ve čtyřech krátkých krocích ukážeme, jak využít operátor SITE v Googlu k úspěšnému nalezení písně na základě textu. Aby byla ukázka ještě názornější, tak použijeme konkrétní úryvek písně – „kouří se jí z komínka“.

Krok 1

Otevřete vyhledávač Google: Spusťte svůj internetový prohlížeč a přejděte na domovskou stránku vyhledávače Google (www.google.com).

Krok 2

Zadejte příkaz: Do vyhledávacího pole zadejte následující formát hledání: site:www.karoketexty.cz „úryvek textu“. Viz obrázek níže:

hledání písničky podle textu

Krok 3

Prozkoumání výsledků: Spusťte vyhledávání. Google vrátí všechny písně z webu karoketexty.cz, které obsahují vámi zadaný úryvek textu. Procházejte výsledky a najděte píseň, kterou hledáte.

hledání písničky podle textu

Krok 4

Nalezení správné písně: Po nalezení správné písničky si můžete prohlédnout text písně, zjistit interpreta a další informace o písni. Stačí jen kliknout na odkaz.

Další metody na hledání písničky podle textu

Existuje několik dalších možností, jak najít písničku podle textu, kromě vyhledávání pomocí Google a operátoru site. Zde jsou některé z nich:

  1. Shazam: Shazam je mobilní aplikace, která dokáže rozpoznat hudbu pouhým přiblížením telefonu ke zdroji (např. rádiu). Stačí spustit aplikaci, nechat telefon naslouchat a během několika sekund vám Shazam poskytne název písně, interpreta a další informace.
  2. SoundHound: Podobně jako Shazam, i SoundHound je mobilní aplikace, která dokáže rozpoznat hudbu. Stačí zazpívat či napodobit melodii nebo zahrát úryvek písně a SoundHound vám pomůže identifikovat píseň a interpreta.

Zkuste se zeptat komunity

Pokud nepomůže ani jedna z výše uvedených možností, tak zkuste komunitní stránky.

  1. Sociální sítě: Můžete se obrátit na své přátele nebo sledující na sociálních sítích jako Facebook, Twitter nebo Instagram a položit otázku ohledně hledání písně. Někdo z vašich známých možná zná odpověď nebo má tip, který vám pomůže.
  2. Online hudební komunity: Existují specializované webové stránky a fóra, které se zaměřují na hudbu. Můžete se připojit k těmto komunitám a položit otázku ohledně hledání písně. Ostatní členové mohou mít užitečné tipy nebo znalosti, které vám pomohou najít píseň (např. na Redditu).

O autorovi

Učitel 1. stupně základní školy (AJ, ČJ) | Články

Jsem učitelka anglického a českého jazyka na první stupni základní školy, maminka dvou rošťáků a také oddílová vedoucí na dětském táboře. Jelikož mi na mateřské dovolené chyběla práce s dětmi, tak jsem založila tento web ProDětiCokoliv.cz.