Recenze knížky „Chodím na nočník“ od vydavatelství Svojtka

Jak naučit dítě chodit na nočník hravou formou? Můžete si například pomoci jednoduchou knížkou s touto tématikou, která dítě nejen pobaví, ale také něčemu přiučí. Na českém trhu ale knih které by se zabývaly touto tématikou opravdu není málo. Má například cenu sáhnout po knížce „Chodím na nočník“ od nakladatelství Svojtka? To si zkusíme zodpovědět v této recenzi.

„Chodím na nočník“ je knížka s pohyblivými a interaktivními prvky od ilustrátorky Ilaria Falorsi, kterou u nás vydává nakladatelství Svojtka. Cílí na ty nejmenší čtenáře a v českých obchodech jí můžete pořídit za cenou kolem 200 Kč. Přináší lehký a kompaktní formát, který je ideální pro ruce dvouletého dítěte, tak aby s ní mohlo pohodlně manipulovat.

Kniha má deset stránek, které jsou vyrobené z pevného kartonu a jsou dostatečně pevné aby odolali i vůči hrubšímu zacházení. Ilustrace jsou jednoduché, přehledné a snadno pochopitelné i pro nejmenší čtenáře.

Každá dvojstránka obsahuje jeden interaktivní prvek, jako je možnost vysunout toaletní papír či spláchnout záchod pomocí prstu. I po půl roce čtení a neustálého posouvání sem a tam je u naší knížky zachována funkčnost všech posouvátek.

Celou knížku doprovází i krátký příběh (většinou popsaný v jedné větě), ale ten bych opravdu brala jen jako doplňující k vyprávění jednoho z rodičů. Celé přečtení vám i při velké fantazii nezabere déle než pár minut.

Ukázka posuvného prvku v knize

Před vysunutím
Po vysunutí

 

Ve srovnání s dalšími knihami, jako je například „Kubík na nočníku“ od nakladatelství Junior, se kniha „Chodím na nočník“ od Svojtky u nás nejlépe chytla. Jak kvalitou zpracování, interaktivními prvky, tak obsahem mi přijde perfektní. Z mé strany tedy velké doporučení.  Přeji vám i vašim ratolestem co nejpohodovější nočníkové učení.

 

 

 

O autorovi

Učitelka 1. stupně základní školy (AJ, M) | Web | Články

Jsem maminka dvou rošťáků, učitelka anglického jazyka a matematiky na prvním stupni ZŠ a v neposlední řadě také oddílová vedoucí na letním táboře. Práce s dětmi je zkrátka moje celoživotní poslání. Proto jsem se na mateřské dovolené rozhodla psát tento blog.